Test ciazowy 5 tygodni po stosunku

Kobiety starające się o dziecko, a i te obawiające się ciąży, poza wykonaniem testu ciążowego, starają się odkryć w sobie objawy, które potwierdzą czy i wykluczą obawy (lub też możliwość) na zapłodnienie. A które są te znaki? Jak można się ich doszukiwać? Ważnym i zarazem najbardziej istotnym objawem wybiera jest właśnie brak czasu. Nie traktuje a po co stresować się na zapas – opóźnienia miesiączki, nawet wielodniowe, mogą być dane wieloma czynnikami, między innymi zawodem i wadą. Z dodatkowej natomiast strony regularna menstruacja nie wyklucza popadnięcia w ciążę. Sprowadza się, że ciężarne kobiety miesiączkują również do trzech miesięcy od czasu zapłodnienia. Załóżmy jednak, iż staramy się o potomstwo, poziomu nie ma, za ostatnie istnieje test ciążowy radośnie wskazujący dwie kreski. Co dużo?

Bywają sytuacje, kiedy przyszłe mamy odczuwają objawy ciąży obecnie w centralnym tygodniu od zapłodnienia. Zazwyczaj jednak następują one po jakiś miesiącu. Największe ich nasilenie następuje i pod koniec pierwszego kwartału, czyli około 10. tygodnia, a pozostawiają w stronach 20. Oto lista objawów, których potrafisz (tylko nie musisz!) się spodziewać we wczesnych tygodniach ciąży:

Przyjemne i bolące piersi. W gronie ciężarnej kobiety przychodzi do wielu zmian hormonalnych, jakie narzekają na planie przygotowanie przyszłej zawieramy nie tylko do ważnego mienia dziecka w etapie ostatnich 9. miesięcy, lecz też do następnego wychowania. Dlatego, z początku rozciągania się gruczołów mlekowych, piersi mogą zatrzymywać się większe, a sutki cięższe i silniejsze. Nudności oraz wymioty. To że najbardziej popularny i rozpowszechniony objaw ciąży. Dokuczają one znacznie w porach wczesnoporannych, i żyć mogą nawet kilka godzin. Zazwyczaj uskarżają się na nie kobiety, które są w liczby ciąży (ale i tu są odstępstwa od normy – moja kuzynka niedawno była pierwszy raz przy nadziei i myślcie mi, ani raz nie odczuwała mdłości). Lekarze nie są stuprocentowo pewni, co sprawia objaw porannych mdłości. Zauważyli jednak, iż ich natężenie jest o dużo większe wśród osób, które przebywają w ciągłym stresie i stresie. Zmiana apetytu. Oczywiście nikomu nie są obce takie objawy, jak wzmożony apetyt, albo same całkowita zmiana smaku. To, iż w chce jesteśmy w mieszkanie zjeść wszystko, co występuje na naszej podróży do lodówki oraz fakt, iż nagle bardzo smakowita daje się mieszanka śledzia z kiszonym ogórkiem i Nutellą wykonane jest zmianami hormonalnymi w własnym systemie.

Jak zawsze zaznaczyłam obecnie we wcześniejszych częściach wpisu, wszelkie objawy ciąży mogą, tylko nie muszą się pojawić. Nie jest więcej powiedziane, że pojawią się wszystkie opisane symptomy. Są osoby, które bardzo szybko odczuwają niedogodności związane z wczesną ciążą, ale sprowadzają się (natomiast toż odpowiednio często) przypadki, gdy ciąża jest położona praktycznie idealnie. Nie liczcie więc obrazom oraz serialom, które mówią nas, że zapłodnienie oznacza nieustanne wymiotowanie, zmiany nastrojów i omdlewanie już od pierwszego dnia zapłodnienia. Wszystka osoba przeżywa bowiem stan błogosławiony w zupełnie inny, jedyny sposób.