Strategia rozwoju firmy ksiazka

Ciąża, szczęśliwy poród i późniejsze wychowanie dziecka to najkorzystniejsze etapy bycia każdej kobiety. Przyszłe matki z niecierpliwością oczekują dnia, w jakim usłyszą bicie serca płodu. Jest wtedy dla nich znak, że rozwój dziecka idzie w odpowiednim kierunku i oraz w efektowny sposób uświadamia je, iż mają pod sercem swojego przyszłego, ukochanego potomka. Drogie przyszłe mamy, nie stresujcie się, jeśli podczas pierwszego USG lekarz nie usłyszał bicia serca waszego dziecka. We wczesnych fazach rozwoju płodu zmiany są znacznie mocno, praktycznie z dnia na dobę, i pierwsze bicie serca jest realne do zrozumienia już w 21 dniu ciąży.

Na początku serce dziecka nie przypomina znanego nam narządu. We wczesnych fazach rozwoju płodu istnieje obecne bowiem jedynie swego rodzaju rurka, która pompuje krew. Natomiast około 14 tygodnia ciąży serduszko dziecka będzie na tyle duże (całe 6 mm), że będzie mocna je zwiedzić w badaniach USG. Niestety, wciąż będzie jednak za malutkie, by docenić jego dobry rozwój. Aby dobrze ocenić rozwój dziecięcego serca, konieczne będzie zaczekanie do około 20 tygodnia ciąży, kiedy serduszko nienarodzonego dziecka osiągnie wielkość 20 mm.

Jeśli chodzi o usłyszenie bicia serca, będzie ono możliwe już około 11 tygodnia ciąży, ale tylko za pomocą specjalistycznej aparatury, jaka stanowi w kształcie przetworzyć przepływ krwi na dźwięk. Natomiast właściwe bicie serca, przy użyciu stetoskopu, jest możliwe tylko po przekroczeniu 18 tygodnia ciąży. Warto zaczekać na ostatni punkt – pierwszego bicia serca swojego przyszłego dziecka nie zapomnisz już nigdy.

Przez cały czas ciąży krew płodowa nie dochodziła do płuc maleństwa. Stanowił wówczas wówczas znak dla powiększającego się organizmu dziecka, że dotychczas nie pora na własne oddychanie, należy za to skoncentrować się na ważnym rozwoju organów. Tak to, serce dziecka będzie w sum rozwinięte właśnie w okresie porodu. Od tego elementu wsłuchiwanie się w bicie serca płodu będzie praktyczne w wszelkiej chwili. Wystarczy tylko delikatnie przyłożyć ucho do piersi dziecka.