Rentgenowskie urzadzenie diagnostyczne

Czym jest kolposkop?

Kolposkop to jeszcze dużo powszechne urządzenie diagnostyczne znajdujące zastosowanie podczas badań ginekologicznych. Stanowi ono wyspecjalizowanym narzędziem, które dzięki połączeniu doskonałej klasie układu optycznego ze profesjonalnym współosiowym oświetleniem daje szansa dokładnego zbadania intymnych partii ciała kobiet, narażonych na zaatakowanie przez groźne schorzenia. Za pomocą kolposkopu można zyskać nawet 400-krotne powiększenie obrazu.

Kolposkop także jego przeznaczenie

Kolposkop poleca się do kolposkopii, czyli badania powierzchni szyjki macicy wraz z kanałem, a dodatkowo pochwy i sromu w obiekcie wykrycia zmian, jakie mogłyby oznaczać o przedklinicznych postaciach raka szyjki macicy. Uczy się, że dokładność diagnozy stworzonej przez kolposkop wynosi od 79 do niemal 97%, w relacji z jego rodzaju.

Jak wskazuje badanie kolposkopowe?

Kolposkopia jest bezbolesnym badaniem prowadzonym gdy pacjentka stoi na fotelu ginekologicznym. Na indywidualnym początku badania lekarz zakłada pacjentce specjalny wziernik samotrzymający, który umożliwia uwidocznienie pochwowej części szyjki macicy. Po jego zamocowaniu, do pochwy realizowany jest wziernik o przezroczystych ścianach, za usługą którego zachowuje się ściany pochwy i powierzchnię szyjki macicy w normalnym powiększeniu, przy intensywnym oświetleniu. Kolposkop za pomocą kamery umożliwia rejestrowanie pytania i obserwowanie go na specjalnym ekranie, a dodatkowo pisanie i dawanie dla pacjentki, kiedy a do końców przygotowania dokumentacji medycznej i postawienia diagnozy.